آموزش

قیمت روغن زیتون بکر رودبار

قیمت روغن زیتون بکر رودبار

از آن جا که نوع فرابکر و بکر روغن زیتون از پرخاصیت‌ترین‌های آن است، قیمت روغن زیتون بکر رودبار شاید به نظر کمی ‌گران بیاید. اما اگر با خواص و نحوه استفاده از آن آشنا شوید، خواهید دید که خرید و پرداخت قیمت روغن زیتون بکر رودبار کاملاً مقرون به صرفه و اقتصادی است.

آنچه یک روغن زیتون را از سایر اشکال استخراج و برند‌های مشابه غیر استاندارد آن متمایز می‌کند کیفیت و اصالت آن است.

حالا وقتی می‌گوییم اصالت و البته کیفیت که درست در کنار آن قرار می‌گیرد، منظور تنها شیوه کار استخراج و نوع دستگاه‌ها نیست. بلکه دانه زیتون استفاده شده، یا اگر بخواهیم بهتر بگوییم، کیفیت خاک و آب و هوای یک اقلیم، نقش مهمی ‌را بازی می‌کند. بر هیچکس پوشیده نیست که وقتی صحبت از محصول به میان می‌آید شرایط زمین زراعی و نوع خاک و میزان حاصلخیزی آن حرف اول را می‌زند.

شرایط اقلیمی ‌نقاط مختلف کشور ما با یکدیگر فرق می‌کند و هر قسمتی از خاک این مرز و بوم خواص مخصوص به خود را دارد. ممکن است یک محصول در بسیاری از نقاط کشورمان، قابل کاشت و باروری باشد، اما این بدان معنا نیست که کیفیت آن در همه جا به طور یکسان و مشابه یکدیگر خواهد بود. به طور مثال شما گل محمدی را در نظر بگیرید که قابل کاشت در بسیاری از مناطق کشور است. یکی از محصولات به دست آمده از این گل، گلاب می‌باشد که بسیار هم پر طرفدار است و جزو صادرات ایران به حساب می‌آید. سؤال اینجاست، آیا گلاب تهیه شده از کلیه مناطق ایران طعم و عطر یکسانی دارند و از کیفیت مشابهی برخوردارند؟ پاسخ ساده است؛ قطعاً خیر و دقیقاً به همین دلیل شما در نوع صادراتی این محصول تنها چند برند مشهور را می‌بینید که تولید منطقه‌ای خاص است.

روغن زیتون بکر بهتر است یا تصفیه شده

عوامل موثر در قیمت روغن زیتون بکر رودبار

روغن زیتون هم ازین امر مستثنی نیست و عیناً همین ماجرا را دارد. ما در ایران مناطق بسیاری را داریم که دارای زمین‌های زیر کشت درختان زیتون هستند. شیراز، گرگان، قم و گیلان از جمله شهرهایی است که زیتون در زمین‌هایش کشت می‌شود. اما اصالت، کیفیت، طعم و عطر روغن زیتون رودبار زبانزد خاص و عام است.

همان طور که می‌دانید نوع فرابکر و بکر روغن زیتون به دلیل شکل استخراج روغن از دانه‌ها از مرغوب ترین شکل آن است. ارزش غذایی بالایی دارد و می‌تواند ریز و درشت مغذی‌ها را در حد بسیار زیادی در درون خود حفظ کند. با این توضیحات می‌توان فهمید که چرا قیمت روغن زیتون بکر رودبار در مقایسه با سایر برندهای غیراستاندارد آن قابل فهم می‌شود و منطقی به نظر می‌آید.

اما این نکته از یادتان نرود که روغن زیتون دارای کالری بالایی است به همین دلیل در مصرف آن باید جانب احتیاط و اعتدال را رعایت کرد. حالا که می‌خواهید از خواص بی‌شمار این روغن، بیشترین بهره را ببرید باید به سراغ بکر و فرابکر آن بیایید. چرا که با خوردن مقدار کمی ‌از آن می‌توانید از مزایایش در میزان چندین برابر نوع معمولی آن استفاده کنید.

کلام پایانی

یک ضرب المثل انگلیسی می‌گوید: “هنوز آنقدر پولدار نشده‌ام که جنس ارزان بخرم.” علت این مثل این است که هیچ گرانی بی‌حکمت نیست و بهره‌مندی از جنس با کیفیت مستلزم صرف هزینه است. اما شما می‌توانید با پرداخت قیمت روغن زیتون بکر رودبار سودی دو سمته داشته باشید. چرا که هم زمان مصرف شما طولانی‌تر خواهد بود و هم در مقایسه با اجناس خارجی، مبلغی کمتر پرداخت کرده‌اید و خرید شما کاملاً مقرون به صرفه بوده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *